Τρίτη 19 Απριλίου 2016

18 ΑΠΡΙΛΗ, 65 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΡΙΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ !!! [ΤΥΧΑΙΟ ;;;;]

Κυριακή 13 Φεβρουαρίου,
στο γήπεδο του Π.Α.Ο.Ρουφ, γινόταν ποδοσφαιρικός αγώνας του πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Αθηνών, μεταξύ της γηπεδούχου ομάδας και του Αιγάλεω.

Ενώ το σκορ ήταν ''4-0'' υπέρ του Αιγάλεω, γύρω στο 70ο λεπτό του αγώνα, κάποιοι φίλαθλοι πιάστηκαν στα χέρια και ξήλωσαν καθίσματα, σύμφωνα με τα τότε δημοσιεύματα, ένταση...αναταραχή...προσωρινή διακοπή του αγώνα και...ενώ το παιχνίδι είχε κρίνει τον νικητή, αρκετοί φίλαθλοι επέλεξαν να αποχωρήσουν. Το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά με τελικό σκορ, νίκη ''5-0'' για το Αιγάλεω.
Ε, αυτά περίπου σε περίληψη για να εξασκηθεί η μνήμη μας.

Προφανώς όλα αυτά είχαν καταγραφεί [φαντάζομαι με λεπτομέρειες], και βρίσκονταν καταχωνιασμένα σε κάποιο συρτάρι. Πιθανότατα είχε πιάσει αράχνες το συρτάρι και αποφάσισαν να το καθαρίσουν...ε λοιπόν βρήκαν τις σημειώσεις και τις θυμήθηκαν.

Κάπως έτσι λοιπόν, ενημερωνόμαστε σήμερα, από την επίσημη σελίδα του Αιγάλεω Α.Ο. πως....

'' Την κλήση του Αιγάλεω σε έγγραφη απολογία για τα όσα έγιναν στον εκτός έδρας αγώνα της 20ης αγωνιστικής κόντρα στον ΠΑΟ Ρούφ ζήτησε ο Υφυπουργός Αθλητισμού Σταύρος Κοντονής…

Με επιστολή που εστάλη στην ομάδα την Δευτέρα και υπογράφεται από τον Υφυπουργό Αθλητισμού, το Αιγάλεω καλείται να καταθέσει υπόμνημα – απολογία για τα επεισόδια που σημειώθηκαν στο γήπεδο του Ρουφ στις 13 Φεβρουαρίου και τα οποία προκάλεσαν την τιμωρία της ομάδας μας.

Στο παραπάνω έγγραφο ζητείται η απολογία της ομάδας να γίνει εντός 5 ημερών από την κοινοποίηση του. ''